CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 96. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI (26 ARALIK 2015)  
26.12.2015
21019
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

-"Atatürk’ün gelişiyle Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olan Ankara, işgal altındaki ulusumuzun bütün mazlum milletlere örnek olan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine ev sahipliği yapmıştır."

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

"Büyük Atatürk ve arkadaşlarının Ankara’ya gelişi Kurtuluş Savaşı tarihimiz açısından olduğu gibi dünya tarihi açısından da bir dönüm noktasıdır.

27 Aralık 1919 tarihinde Atatürk’ün gelişiyle Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olan Ankara, işgal altındaki ulusumuzun bütün mazlum milletlere örnek olan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine ev sahipliği yapmıştır. 96 yıl önce Dikmen sırtlarında Büyük Atatürk’ü karşılayan Ankaralılar, Başkentimizin tarihe geçen büyük başarısının en önemli destekçileri olmuş; coşku ve azimleri Cumhuriyet’e uzanan yolda verilen mücadeleye güç katmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’ya gelişinin yıldönümünde Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, Cumhuriyeti kuran bütün kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bu önemli günün başta Ankaralılar olmak üzere bütün halkımıza kutlu olmasını diliyorum.

Saygılarımla,
Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"

CHPnet

SİTELERİ