GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL’E SULTANAHMET’TE GERÇEKLEŞEN BOMBALI TERÖR SALDIRISI SONRASI BİR MEKTUP YOLLADI (13 OCAK 2016)  
13.01.2016
20284
Yazı Boyutu: A- A+
Ankara, 13 Ocak 2016
Sayın Dr. Angela Merkel
Federal Şansölye
Federal Şansölye Makamı
Berlin
Almanya

Sayın Şansölye,

İstanbul’da çoğunluğu Almanlardan oluşan turist grubuna yapılan dünkü saldırıyı büyük bir üzüntüyle karşıladık.

Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi, Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm Dünya, şiddet, terör ve korku kâbusuna itilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye’nin ana muhalefet lideri olarak, bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkânları seferber edeceğiz.

Ancak aynı zamanda, barışsever tüm insanların bu olay karşısındaki ortak tepkisinin, birbirimizle bütünleşmek; sevgi ve saygımızın, dayanışmamızın, birlikte yaşamaktan duyduğumuz mutluluğun daha da pekişmesi yönünde olacağına eminim.

Her bireyin yaşamına saygı ve hoşgörüye inanıyoruz. Güvenli ve barışçıl bir Dünyanın inşası yönündeki ortak paydamızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi adına size ve tüm Almanya’ya taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına bu zor anda sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Saygılarımla,
Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan

CHPnet

SİTELERİ